Czysta nasza Planeta

W ostatnim tygodniu kwietnia w czasie spacerów obserwowaliśmy środowisko przyrodnicze. To z pewnością jest już wiosna. Na gałązkach drzew dostrzegliśmy zielone listki, na łące kolorowe kwiaty ,słoneczko  przygrzewa mocniej. W czasie zajęć dowiedzieliśmy , że Ziemia jest " błękitną planetą" i należy dbać o czystość naszej planety. Piosenka" Żyj z przyrodą w zgodzie"uczy nas jak segregować śmieci, daje wskazówki jak należy postępować by chronić przyrodę. Przygotowaliśmy plakat" Czysta nasza planeta" W zabawach matematycznych poznaliśmy kulę- ziemia ma kształt kuli . W czasie zabaw plastycznych malowaliśmy najdłuższą rzekę , czystą rzekę Wisłę. Miło spędziliśmy tydzień w przedszkolu.