Zwierzęta egzotyczne

W ostatnim tygodniu kwietnia dzieci z grupy Jeżyki poznawały świat zwierząt egzotycznych. Poznały piosenkę o żyrafie, wyklaskiwały rytmicznie tekst i tańczyły przy muzyce. Tworzyły prace plastyczną przestrzenną poprzez doskonalenie wycinania, były to papierozwierzaki ,,słoń". Dużą radość sprawiły dzieciom zabawy ruchowe zarówno w sali podczas pokonywania toru przeszkód, jak i na podwórku na placu przedszkolnym. Poznaliśmy także bliżej zebrę, zarówno jako zwierzę jak i miejscę przejścia dla pieszych. Doskonaliliśmy zdolności plastyczne przez malowanie czarną farbą palcami pasków dla zebry oraz wyklejaliśmy zwierzątka plasteliną. Rozwijaliśmy zainteresowanie książką przez ubogacenie naszego przedszkolnego kącika książki w nowe pozycje z biblioteki. Koncentrację uwagi rozwijaliśmy przez opowiadania o rodzinie krokodyli, zagadki, zabawy na dywanie. Przez okulary 3 D oglądaliśmy egzotyczne zwierzęta a podczas zajęć matematycznych utrwalaliśmy pojęcia ,,mały" i ,,duży".