Zwierzęta z dżungli i sawanny

Pierwszy tydzień maja spędziliśmy na odkrywaniu niezwykłego świata zwierząt egzotycznych. Braliśmy udział w zabawie "Kontynentalne safari", poznając znaczenie słowa: kontynent. Poprzez rozwiązywanie i samodzielne układanie różnego typu zagadek aktywizowaliśmy logiczne myślenie. Wesoło bawiliśmy się przy piosence "Na sawannie". Liski z zainteresowaniem wysłuchały opowiadania "Małpka i jej przyjaciel słoń", zwracając szczególną uwagę na wartość, jaką jest prawdziwa przyjaźń. W oczekiwaniu na wycieczkę do zoo wykonaliśmy mnóstwo tematycznych prac plastycznych. W ramach preorientacji zawodowej w przedszkolu gościliśmy Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą z Chełmży. Dzieci poznały bliżej zawód strażaka, oglądały sprzęt gaśniczy oraz utrwaliły zasady bezpieczeństwa przeciwpożarowego, w tym znajomość numerów alarmowych. W piątek, z dużym zaangażowaniem, wspólnie porządkowaliśmy naszą salę.