Nasze miasto

Ten pierwszy majowy tydzień poświęciliśmy na odkrywanie piękna naszego miasta CHEŁMŻY.
Dzieci poznały herb naszego miasta, który uwieczniły na zajęciach plastycznych. Wybrały się na wycieczkę po Chełmży w celu obejrzenia najpiękniejszych budowli i miejsc. Podziwiały piękny Ratusz Miejski, Rynek na, którym stoją piękne kamienice, Konkatedrę, budynek Biblioteki Miejskiej, a także udały się nad nasze piękne chełmżyńskie jezioro. W sali " Jeżyki" stworzyły kącik regionalny, w którym umieściły pocztówki i zdjęcia naszyej miejscowości. Wspólnymi siłami zrobiliśmy makietę miasta. Dzieci na zajęciach poznawały legendy dotyczące naszego miasta, ale również Kujaw.
Wielkim przeżyciem było spotkanie ze Strażą Pożarną, którą gościliśmy w przedszkolu.
Radosnym wydarzeniem w naszej grupie było świętowanie 5 urodzin Louisy i 4 urodziny Alicji. Z całego seca życzymy im samych radosnych i pięknych dni spędzonych w przedszkolu, dużo zdrowia i uśmiechu. STO LAT !!!