Majowa łąka

W końcu doczekaliśmy się ciepłych dni! Oprócz wycieczki do Ogrodu Zoobotanicznego w Toruniu, gdzie na własne oczy mogliśmy podziwiać egzotyczne zwierzęta, o których była mowa w ubiegłym tygodniu, zajmowaliśmy się tematem związanym z majową łąką. W środę urządziliśmy piknik na Kozich Łączkach, zajadaliśmy zrobione przez nas gofry, bawiliśmy się i spędzaliśmy miło czas na łące. Omawialiśmy budowę mniszka pozpolitego oraz poszerzaliśmy wiedzę na temat owadów i zwierząt, które można spotkać na łące. Wielką niespodzianką dla Lisków była wygrana w konkursie pt. ,, Gdzie mieszka bajeczka?", organizowanym przez Powiatową i Miejską Bibliotekę - Filię dla Dzieci i Młodzieży. Naszą wspólną pracę można podziwiać w galerii prac w ChOKu, do czego serdecznie zachęcamy.