W książeczce płynie rzeczka

W kolejnym tygodniu maja rozmawialiśmy o książkach, bibliotece oraz księgarni. Dowiedzieliśmy się,że księgarnia to miejsce, w którym kupujemy książki, natomiast w bibliotece można je wypożyczać. W zabawie dydaktycznej " Kto tworzy książki?" wzbagaciliśmy zakres słownika czynnego o wyrazy: pisarz, ilustrator, drukarz. W czasie zabaw matematycznych " Kodowanie na dywanie" poruszaliśmy się zgodnie  z określonym kodem- rozwijaliśmy umiejętność logicznego myślenia, spostrzegania, koncentracji uwagi, utrwaliliśmy nazwy kolorów. Malowaliśmy farbami plakatowymi ilustrację  do ulubionej bajki. W piękny, ciepły , słoneczny poranek 11 maja wyruszyliśmy na wycieczkę do ogrodu zoologicznego w Toruniu. Poznaliśmy zwierzęta zamieszkujące obszary egzotyczne oraz polskie. Zmęczeni,ale pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.