Polska to mój kraj

Ten piękny majowy tydzień " Jeżyki" rozpoczęły wycieczką do Ogrodu Zoobotanicznego w Toruniu. Mogły tam podziwiać ssaki, ptaki , jak i gady. Największy podziw wśród dzieci wzbudziły węże, małpka pigmejka oraz niedźwiedź himalajski. Mogły również z bliska podziwiać ryby, które pływały na wyciągnięcie dłoni. Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.
Tematem przewodnim naszych zajęć w tygodniu była nasza Ojczyzna-Polska. Dzieci poznały symbole narodowe ( flaga Polski, godło Polski, hymn Polski). Wzbogaciły swoją wiedzę nt. Warszawy. Miały okazję wysłuchać legend polskich takich jak: " Toruńskie pierniki", " Syrenka", " O Lechu, Czechu i Rusie".  Na zajęciach plastycznych samodzielnie wykonaliśmy  flagę Polski, a także Syrenkę Warszawską. Codziennie rozwijamy naszą sprawność fizyczną podczas zabaw na świeżym powietrzu, a także podczas ćwiczeń porannych.