W gronie przyjaciół

Trzeci tydzień maja upłynął bardzo aktywnie. Tropiciele doskonalili umiejętność budowania poprawnych wyrazów i zdań oraz głoskowanie. Utrwalaliśmy wszystkie poznane litery. Rozmawialiśmy o wartości przyjaźni i roli przyjaciela w życiu każdego z nas. Pogoda pozwoliła na wyjazd do Solca Kujawskiego i zwiedzenie Parku Dinozaurów. Dzieci poznały nazwy niektórych pradawnych gadów oraz porównywały ich wygląd. W miasteczku miniatur oglądaliśmy zamki i przypomnieliśmy sobie nazwy polskich miast. Było też sporo aktywności fizycznej. Na sali doskonaliliśmy skoczność, siłę nóg i równowagę oraz dbaliśmy o prosty kręgosłup. Natomiast na podwórku bawiliśmy się w gry zespołowe, rysowaliśmy kredą i uczyliśmy się skakać przez skakankę. Niektórym wychodzi to już bardzo dobrze!