Miejscowość , w której mieszkam.

"Lubię swoją miejscowość za..." - dokończenie tego zdania obfitowało wsród dzieci w liczne pomysły. Plaże i jezioro, place zabaw, mój dom - to niektóre z nich. W tym tygodniu Liski omawiały zagadnienia związane z naszym miastem - Chełmżą. Poznały charakterystyczne budowle i ważne instytucje, a podczas pieszej wycieczki ulicami naszego miasta miały okazję ich bezpośredniego oglądania. Wiemy, czym są "pocztówki" i znamy zasady ich adresowania, stosując pojęcia: nadawca, adresat. Wykonaliśmy prace plastyczne: herb Chełmży oraz garnuszek w nawiązaniu do poznanej legendy "O glinianym garnuszku". Wspólnie zgromadziliśmy też przewodniki, książki i albumy o naszym mieście, które oglądaliśmy z dużym zainteresowaniem.
Pozdrawiamy z Chełmży!