Rodzina razem się trzyma .

Trzeci tydzień maja przeżywaliśmy wokół tematu rodzina. Razem z dziećmi poznawaliśmy  jaką rolę odgrywa mama i tata, jaką wartością jest rodzina. Omawialiśmy zawody rodziców a bliżej przyjrzeliśmy się pracy fryzjerki. Po raz pierwszy gościliśmy w naszej grupie przedszkolnej mamę Helenki, która opowiedziała nam o swojej pasji jaką jest fryzjerstwo. Dzieci miały okazję dotknąć różnych akcesoriów fryzjerskich, przymierzyć perukę oraz miały przyjemność zmienić fryzurę. To był bardzo radosny dzień! Dziękujemy za tą otwartość i zapraszamy także innych rodziców do naszej grupy. Przygotowujemy się także do Dnia Mamy i Taty, a owoce naszej pracy będziecie państwo mogli zobaczyć już wkrótce. Dzieci szybko uczą się krótkich wierszy o mamie i tacie, a przez to również wzmacniają więzi rodzinne. Podczas zabaw matematycznych doskonaliliśmy umiejętność liczenia na konkretach. Dzieci rozwiązywały proste zadania na dodawanie w zakresie trzech  i pięciu, rozwijały umiejętność słuchania ze zrozumieniem. Dużą radością jest dla dzieci korzystanie  z naszego placu zabaw na świeżym powietrzu.