Rodzina

W ostatnim tygodniu maja obchodziliśmy święto ważne dla wszystkich dzieci - Dzień Mamy. Złożyliśmy życzenia rodzicom i przygotowaliśmy dla nich laurki. Dzieci wystąpiły też z prezentacją piosenek i wierszy. Rozmawialiśmy o rodzinie, jej członkach i wspólnych relacjach. Porównywaliśmy rodzinę do silnego, zdrowego drzewa z młodymi listkami i takie drzewo posadziliśmy w przedszkolnym ogródku. Nasze rodzinne drzewo Tropicieli pomogli nam zasadzić leśnicy. Panowie opowiedzieli też o swojej pracy i lesie. Poznaliśmy zawód leśnika. Doskonaliliśmy też układanie wyrazów z liter. Poza tym każdy Tropiciel umie już się podpisać swoim imieniem. W słonecznych chwilach wychodziliśmy na podwórko i uczyliśmy się skakać na skakance i przez linkę.