Sport

W tym tygodniu Liski realizowały projekt pt ,,Sport". Głównymi celami projektu było: budowanie wiedzy na temat sportu i różnych dyscyplin sportowych, rozwijanie zainteresowania sportem, uświadomienie korzyści zdrowotnych płynących z aktywnego spędzania czasu wolnego, nabywanie umiejętności samodzielnego i bezpiecznego organizowania sobie czasu wolnego w przedszkolu i w domu oraz poznanie sylwetek znanych Polaków. Poznaliśmy historię organizowania Igrzysk Olimpijskich w Starożytnej Grecji. Na zajęciach plastycznych wykonywaliśmy symbol Igrzysk- flagę olimpijską. Liski wiedzą że zdrowy tryb życia to nie tylko sport, ale i odpowiednie odżywianie, dlatego przygotowywały pyszne, zdrowe i kolorowe śniadanie. Liski miały okazję brać udział w spektaklu pt. ,, Kopciuszek" wystawianego przez pracowników naszego Przedszkola, co spotkało się z wielką radością i entuzjazmem wśród dzieci.
Zwieńczeniem sportowego tygodnia był zorganizowany Dzień Sportu. Dzieci brały udział w zawodach sportowych i aktywnościach ruchowych.