Wakacyjne podróże

Wycieczka do Zalesia - to tym wydarzeniem rozpoczęliśmy kolejny, czerwcowy tydzień. Wspólnie przemierzyliśmy ścieżkę edukacyjną "Krajobraz nad Jeziorem Chełmżyńskim". Na miejscu nie zabrakło czasu na letnie, lubiane przez dzieci zabawy. Ponadto omawialiśmy miejsca wakacyjnego wypoczynku ze zwróceniem szczególnej uwagi na zachowanie zasad bezpieczeństwa. Wykonaliśmy pracę plastyczną z wykorzystaniem farb, piasku i okrągłego talerzyka. Samodzielnie składaliśmy także model żaglówki z papieru. W zabawach z kostkami oraz na kartach pracy doskonaliliśmy przeliczanie oraz wycinanie. W naszej sali stworzyliśmy tzw. "kącik kibica". Zgromadzone gadżety pozwoliły nam kibicować drużynie biało-czerwonych. My również rozgrywaliśmy mecze, choć nietypowe, bo z pomocą... słomek. W ten sposób usprawnialiśmy siłę wydechu. Nie obyło się bez goli!