Lato czas na zabawy

Miniony tydzień rozpoczęliśmy w poniedziałek Dniem Życzliwości. Dzieci poznały znaczenie słowa życzliwość, dobroć, koleżeństwo a w grupie rozmawialiśmy co to znaczy i jak można ją wyrażać wobec innych ludzi. W praktyce zaczęliśmy od używania ,,magicznych słów" proszę, przepraszam, dziękuję. Podczas zajęć plastycznych we wtorek tworzyliśmy pracę plastyczną malowaną farbami nt. ,,Lato na łące". Tu poznaliśmy nowy sposób malowania pędzlem, tworząc kompozycję z żółtych kół. Innym razem poznawaliśmy tajniki morskiej głębiny i tworzyliśmy kolaż z różnych materiałów plastycznych. Uczyliśmy się śpiewać piosenki ,,Niech żyją wakacje" a jej rytm wygrywaliśmy na instrumentach muzycznych. Poznaliśmy bliżej marakasy. Podczas zajęć matematycznych bawiliśmy się z piłką, utrwalając różne położenia w przestrzeni. W tym tygodniu lato dało nam się we znaki, dlatego podczas zabaw na podwórku bawiliśmy się zawsze w ochronnych czapeczkach i piliśmy więcej wody. Poznawaliśmy na własnej skórze jak gorące jest lato. Podczas relaksacji słuchaliśmy dużo ciekawych bajek nt. lata, wakacyjnych podróży i letnich zabaw.