Dzień Praw Dziecka

Celem Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka jest uświadamianie najmłodszym, że mają swoje prawa i powinni wiedzieć jak z nich korzystać, a dorosłym przypominanie, że nie tylko mają te prawa zawsze respektować, ale powinni także stać na ich straży i podejmować działania wzmacniające ich ochronę. Święto to ma również zachęcać do propagowania praw dzieci i edukacji na ten temat.

Stąd też w naszy przedszkolu 19 listopada odbyła się pogadanka na temat praw i obowiązków dzieci. Treści były przeplatane zabawami edukacyjnymi i filmem, który w formie bajek przybliżył im powyższe zagadnienia.