Taniec to zdrowie - II edycja

W listopadzie 2021 r. odbył się Powiatowy Przegląd Przedszkolnych Grup Tanecznych, którego już po raz drugi byliśmy organizatorami. W tej edycji wzięło udział, aż 18 grup przedszkolnych z całego powiatu. Głównym celem konkursu było:

• propagowanie zdrowego stylu życia,

• integracja dzieci poprzez taniec,

• wymiana pomysłów i doświadczeń w zakresie upowszechniania kultury tanecznej wśród dzieci przedszkolnych,

• alternatywna współpraca online w dobie pandemii.

I oczywiście najważniejsze… ROZEŚMIANE, RADOSNE BUZIE DUMNYCH Z SIEBIE PRZEDSZKOLAKÓW!

Konkurs dzięki swojej formie zdalnej- online mógł się odbyć i urozmaicił dzieciom czas. Dał im niezwykłą radość przeżywania emocji związanych z tańcem i nagrywaniem filmików tanecznych.  Ponadto niósł uśmiech nie tylko na twarzach dzieci ale również wszystkim, którzy byli zaangażowani w przygotowanie dzieci do konkursu.

Przegląd odbył się dzięki Patronatowi Honorowemu konkursu i sponsorowi nagród, którym był Powiat Toruński oraz Pan Paweł Polikowski - Przewodniczący Rady Powiatu Toruńskiego.

Wśród uczestników zostało wyłonionych 6 laureatów:

• I,II,III miejsce w kategorii dzieci młodszych (3-4 letnich)
  • I,II,III miejsce w kategorii dzieci starszych (5-6 letnich)

Laureaci, którzy znaleźli się na podium otrzymali nagrody główne, natomiast wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe nagrody oraz prezenty od Powiatu Toruńskiego.