Święta, świeta biją dzwony!

W minionym tygodniu mówiliśmy o wartości, jaką jest radość. Poznaliśmy tradycje związane Wielkanocą, wysłuchaliśmy zabawnej historii na ten temat i opowiadaliśmy jak to jest w naszych domach. Przygotowywaliśmy się do tych wesołych świąt poprzez tworzenie dekoracji w sali oraz kompnowanie kartki świątecznej nt.:,,Zając z jajkiem". Podczas zajęć muzycznych poznaliśmy już pierwszą piosenkę na dzień Mamy. Dzieci szybko opanowały słowa nawet dwóch zwrotek, co można zobaczyć w poniższym linku. Ważnym wydarzeniem były także warsztaty tworzenia palm wielkanocnych, w których brali udział chętni rodzice z naszego przedszkola wraz z dziećmi. Podczas ćwiczeń gimnastycznych doskonaliliśmy skoki zajączka,  były też zabawy ruchowe z piłkami. W czwartek braliśmy także udział w warsztatach muzyki etnicznej oraz zajęciach Karate Kids z senseiem Andrzejem Poćwiardowskim. W piątek na zajęciach matematycznych doskonaliliśmy rytmy oraz ciągi logiczne i przekładaliśmy je na przykłady z życia utrwalając dni tygodnia, pory dnia i roku.