Jestem EKO

"Kosz niebieski na papier i kartony,
na szkło jest pojemnik zielony.
Do żółtego wrzuć plastik i metale.
Czarny czeka na odpady zmieszane.
Bioodpady zbiera kosz brązowy.
Tak śmieci sortuje ekolog wzorowy."
Promowanie postaw proekologicznych wśród przedszkolaków oraz ograniczenie produkcji śmieci to główne cele minionego tygodnia. Dzieci układały historyjkę obrazkową, pt. " Przyjaciele lasu" oraz bawiły się w kolorowe sortowanie. Na podstawie zdobytych wiadomości sówki  w grupach rysowały na dużych arkuszach papieru co wpływa pozytywnie a co negatywnie na nasze środowisko. W maju mamy zaplanowaną wizytę w Zakładzie Gospodarki Komunalnej, która pogłębi jeszcze bardziej naszą wiedzę o tym, jak dbać o porządek w mieście. Dzieci poznały kolejną samogłoskę "Y", "y". Tworzyły schematy głoskowe wyrazów oraz rozpoznawały słowa, w których występuje samogłoska "Y", "y". Sówki korzystając ze słonecznej pogody bawiły się radośnie na placu zabaw.