Biało-czerwony maj.

"To naszej flagi barwy znajome.
Na górze białe, w dole czerwone.
Czerwień to walka, miłość i wierność.
A biel ? To czystość oraz szlachetność.
Czerwień ? To tarcza. A biel ? To orzeł".
Kształtowanie postawy patriotycznej oraz poczucie szacunku do symboli narodowych, rozwijanie umiejętności matematycznych to cele tygodnia. Dzieci wysłuchały legendy o Lechu. Czechu i Rusie. Opowiadały o początkach państwa polskiego. Sówki wykonując małe flagi pokazały swoje przywiązanie do barw narodowych. Z zakresu edukacji matematycznej  dzieci rozwijały logiczne myślenie , doskonaliły umiejętność odkodowywania informacji oraz ustalały położenie przedmiotów.Sówki układały ciągi arytmetyczne. Zadaniem dzieci było ułożenie kubków tak, żeby żaden kolor kubka nie powtarzał się  w pionie, i w poziomie. Dzieciom sprawia wiele radości kodowanie na dywanie.