Sport to zdrowie

,,Sport to zdrowie, sport to zdrowie!
Każde dziecko wam to powie.".
Zainspirowani Dniem Sportu, który odbył się w ubiegły piątek, Tropiciele kontynuowali temat dotyczący sportu. W tym tygodniu poznawaliśmy dyscypliny sportowe. Zagłębialiśmy wiadomości dotyczące Olimpiady letniej. Poznawaliśmy aspekty prozdrowotne uprawiania sportu oraz aktywnego spędzania czasu wolnego. Poniedziałek spędziliśmy bardzo aktywnie czas na dmuchańcach, które zagościły na przedszkolnym podwórku. Braliśmy udział w kolejnych już zajęciach karate. We wtorek odbyło się spotkanie z Panem z Chełmżyńskiej Grupy Motocyklowej, który przybliżył nam znajomość znaków drogowych oraz zasad bezpieczeństwa dotyczących poruszania się po drogach i chodnikach dla pieszych.
W piątek gościliśmy Pana Pawła Polikowskiego, który w ramach projektu ,,Były sobie pieniądze" przybliżał nam zawód bankowca.
Tropiciele rozpoczęli czas intensywnych przygotowań do Uroczystego Zakończenia Przedszkola, który zbliża się wielkimi krokami!