Jesień

W ostatnim tygodniu września rozmawialiśmy o jesieni. Przywitaliśmy nową porę roku i rozmawialiśmy o jej charakterystycznych cechach, które odróżniają ją od innych pór roku. Poszliśmy na spacer i szukaliśmy jej oznak w pobliskim parku. Obchodziliśmy Dzień Jabłka i wykonaliśmy tematyczną pracę plastyczną metodą wydzierankową - "Jabłuszko". Dzieci wykonywały szereg zadań w książkach i ćwiczyły logiczne myślenie oraz pamięć. Nauczyliśmy się porównywać objętości przy pomocy kaszy i określać zbiory stwierdzeniami: "większy", "mniejszy", "taki sam". Odwiedziły nas też uczennice SP2 w ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania.