Jesień

„ Kolorowe listki na drzewie szumiały…”

Miniony tydzień u Jeżyków rozpoczęliśmy od jesiennego spaceru. Dzieci rozpoznawały drzewa po liściach i owocach, utrwaliły wcześniej zdobyte wiadomości. Układały kompozycje, przeliczały okazy przyrody, nauczyły się jesiennego tańca, wykonywały prace plastyczne. Dzieci 5 letnie przystąpiły do pracy w swoich książkach, należą im się brawa za poprawne i staranne wykonywanie zadań. Gościliśmy starsze koleżanki ze szkoły, które w ramach akcji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania zapoznały dzieci z przygodą Martynki. W piątek nasz nowy kolega Julek M. brał udział w Pasowaniu na Przedszkolaka. Życzymy Julkowi samych radosnych chwil w naszej grupie i w naszym przedszkolu. Dziewczynki pamiętały o Dniu Chłopaka, nasi chłopcy otrzymali niespodzianki i życzenia. Następnie dziewczynki zaprosiły chłopców do wspólnego tańca.