Czyste powietrze wokół nas

Od ósmego lutego przez cały tydzień w  naszym przedszkolu realizowany był program profilaktyki antytytoniowej "Czyste powietrze wokół nas" opracowany przez MEN. W zajęciach dydaktycznych brały udział dwie grupy: 5 - latki i 4 - latki. Dzieci brały udział w wycieczce, w czasie której obserwowały dymy,poznały różne źródła zanieczyszczeń powietrza, stworzyły pracę plastyczną i nauczyły się piosenki o Dinusiu, przyjacielu czystego powietrza. W ostatnim dniu poznały i wykonały  znaczek "zakaz palenia".   W wychowaniu zdrowotnym dziecka program ten jest pierwszym etapem nabywania wiedzy na temat szkodliwości dymu tytoniowego. Dzieci poznały sposoby radzenia sobie w sytuacjach codziennych, w których narażone jest na szkodliwe zwyczaje osób palących.