Jesień w parku

W poniedziałek grupa "Mądrych Sów" udała się na spacer do pobliskiego parku. Spotkanie z przyrodą było okazją do przypomnienia informacji o tym , dlaczego jesienią opadja liście z drzew? Dzieci miały okazję do porównywania wyglądu drzew , liści oraz przyporządkowania  owoców do drzew. Obserwowały krzewyi drzewa: jarzębinę , czarny bez, dziką różę oraz berbrys.Rozpoznawały: kasztanowca, akację, buk, topolę oraz dąb. Podczas spaceru znalazły misternie utkane gniazdo ptaków , które wiatr strącił z drzewa oraz spotkały żabę. Pobyt w parku to równiez wspaniała okazja do zabaw matematycznych oraz ruchowych. Dzieci tworzyły zbiory , przeliczały , dopełniały do podanej liczebności. Na zakończenie zabawiły  się w zabawę :"Figurki" , która wszystkim dzieciom sprawiła dużo radości.Dopełnieniem tych działań były zadania matematyczne ( konstruowanie gry dydaktycznej ) oraz plastyczne ( "Drzewa w jesiennej szacie " "Korale Jesieni).