Jesień w parku

W tym tygodniu dzieci z naszej grupy rozmawiały na temat wyglądu jesiennego parku.Przedszkolacy bez problemu potrafili wymienić jesienne dary,które można znaleźć w parku.

Jednak najciekawszym wydarzem była wycieczka do parku.Dzieci samodzielnie zbierały dary jesieni. W koszyku znalazły się : kasztany , kolorowe liście ,żołedzie, szyszki oraz jarzębina. Jednak najwięcej radości sprawiły dzieciom zabawy matematyczne. Dzieci szukały najwyższego drzewa , najrubszego, a na koniec wspólnie z panią wzięły udział w zabawach sportowych .Okazało się ,że w wyścigach chłopcy są lepsi od dziewczynek, chociaz nikt nie zdołał prześcignąć pani.