Jesienne zbiory warzyw

W tym tygodniu Mądre Sowy porządkowały swoje wiadomości o warzywach. Poznały budowę roślin, nazywały jadalne części warzyw . Przygotowywały z warzych wesołą kanapkę, rysowały warzywa , lepiły je z plasteliny, segrgowały, porównywały ich kształt , określały ich cechy wyglądu oraz smak. Dzieci poznały kolejna samogłoskę "E,e" oraz cyfrę -3.Uczestniczyły w lekcji bibliotecznej oraz zabawach z językiem angielskim w Szkole Podstawowej nr 2. Emocjonującym wydarzeniem była sprzedaż wykonanego przez dzieci dżemu dyniowo-jabłkowego. Ze sprzedaży 50 słoików przedszkolacy zebrali 216 zł. Wszystkie pieniądze przekazaliśmy na konto Rady Rodziców.