Nasze zwierzęta

W tym tygodniu dzieci z naszej grupy rozmawiały o domowych zwierzętach. Przedszkolacy bardzo dobrze wiedzieli w jaki sposób opiekować sie swoimi zwierzątkami. Najciekawszym wydarzeniem była wycieczka do przychodni weterynaryjnej, gdzie dzieci miały możliwość zaobserwowania w jaki sposób lekarz pomaga zwierzętom.Pan weterynarz pokazał dzieciom salę operacyjną, stół do operacji zwierząt oraz mikroskopy i klatki. Na małych przedszkolakach zrobiło to ogromne wrażenie, zwłaszcza, że  podczas naszej wizyty przyszła pani z psem do szczepienia i pan z chorym kotem. Przedszkolacy obserwowli pracę weterynarza i to  jak zachowują się zwierzęta. Na koniec spotkania pan weterynarz dał wszystkim dzieciom kolorowanki i przypomniał o opiece nad swoimi zwierzątkami.