A deszcz pada i pada

W tym tygodniu dzieci z naszej grupy rozmawiały o deszczowej pogodzie. Przedszkolacy chętnie wypowiadali się o wyglądzie jesiennego krajobrazu, określali i nazywali różne rodzaje deszczu. Dużą radość sprawiły dzieciom zabawy przy jesiennej piosence pt. " Hej, pada, pada, deszcz" . Przedszkolacy najpierw nauczyli się jesiennej piosenki, potem ruchem ciała pokazywali jej terać. Jednak najciekawszą zabawą z wykorzystaniem tej właśnie piosenki, była zabaw w " deszczową kapelę", podczas, której dzieci wygrywały  na instrumentach rytm piosenki.