Dbamy o zdrowie

W tym tygodniu dzieci z naszej grupy rozmawiały na temat zdrowia. Przedszkolacy wykazali się bardzo dużą wiedzą na ten  temat. Najciekawszą formą zdobycia wiedzy z tego zakresu była wycieczka do przychodni zdrowia, gdzie pani pielęgniarka pokazała dzieciom wiele ciekawych przedmiotów i akcesoriów medycznych potrzebne do tego, aby być zdrowym.  Oprócz szafy z lekami, która zrobiła na dzieciach duże wrażenie, przedszkolacy mogli zobaczyć różne rodzaje opatrunków, bandaży, plastrów, zastrzyków. Przedszkolacy chętnie sprawdzali swoją wagę oraz wzrost i dowiedzieli się, że prawidłowa: waga i wzrost dziecka to bardzo ważna sprawa. Pani pielęgniarka rozmawiała z dziećmi także na temat szczepionek, które są konieczne do bycia zdrowym. Na koniec spotkania dzieci podziękowały pani pielęgniarce za pokazanie tak wielu ciekawych przedmiotów i wyjaśnienie trudnych zagadnień o zdrowiu.