Tutaj rosły paprocie

Ostatni tydzień listopada poświęciliśmy na poszukiwanie odpowiedzi na pytanie -"Skąd się bierze węgiel?"Praca górnika jest dla dzieci wielka abstrakcją jednak doceniają jej znaczenie oraz trud i niebezpieczeństwo z nią związane. Mądre Sowy poznały zastosowanie węgla , który jest nie tylko źródłem ciepła i energii ale także potrzebny do wyrobu plastiku, pianki, leków, paliw oraz parafiny. Najciekawszym dla dzieci elememtem zajęć były rozmowy oraz oglądanie albumów i książek o dinozaurach. Poglądowy film z serii "Rodzina Pytalskich " wyjaśnił dzieciom jak powstały pokłady węgla i ropy oraz co to jest epoka lodowcowa. W tym tygodniu poznaliśmy kolejną literę "K,k" oraz cyfrę "5".W czwartek kolejny raz uczestniczyliśmy w lekcji języka angielskiego w szkole Podstawowej nr 2.