Dinozaury

"Czy dinozaury naprawdę istniały?". Takim pytaniem zaczął się ten tydzień w naszej grupie. Jednak wszelkie pytania na ten temat zostały rozwiane, gdyż okazało się, że dzieci posiadają bardzo dużą wiedzę na ten temat. Przedszkolacy nie tylko potrafili powiedzieć jak wyglądają dinozaury, jak żyły, ale umiały także podać okres ich występowania. Ten temat, chociaż wydały się być trudny, okazał się dla dzieci bardzo ciekawy. Przedszkolacy chętnie lepili z plasteliny wybrane przez siebie gatunki dinozaurów, wymyślali róże zabawy na ten temat, oraz bawiły się przy nowej piosence pt. "Dinuś". Dzieci bardzo chętnie, także przyniosły do przedszkola figurki dinozaurów, książki oraz dzieliły się własnymi doświadczeniami zdobytymi podczas  wycieczek z rodzicami do parku dinozaurów.