Wiosna na wsi

W tym tygodniu dzieci z naszej grupy rozmawiały o zwierzętach na wsi. Dzieci wykazały sie dużą znajomością zwierząt hodowlanych na wsi oraz ich wyglądem i trybem życia. Oprócz tego mali przedszkolacy rozmawiali o tym, co my ludzie otrzymujemy od zwierząt do jedzenia. Dzieci świetnie orientowały sie w dziedzinie kulinarnej podając pysze potrawy, do których używamy: jaj, mleka i produkty od niego pochodnych.Przedszkolacy także, sami zaprojektowali swoje "papierowe wiejskie podwórko" podczas zajęć plastycznych. Znalazły sie na nim kaczki, kotki, krowy, konie, jednak najbardziej ulubionym zwierzątkiem okazała się owca.