Wszystko jest muzyką

Muzyka w procesie dydaktyczno-wychowawczym  dziecka przedszkolnego odgrywa bardzo znaczącą rolę. Dlatego też w tym tygodniu w grupie „Krasnoludków” była ona motywem przewodnim. Na zajęciach dzieci miały okazję stworzyć swoja własną, przedszkolną orkiestrę, rozwiązywały zagadki słuchowe o tematyce muzycznej a także brały udział w szeregu zabaw muzyczno-ruchowych. Wszystkie te działania miały na celu uwrażliwienie dzieci właśnie na muzyke poprzez grę na instrumentach, kształtowanie ich wrażliwości na barwy dźwięków, poczucie rytmu, wyobraźnię muzyczną, inwencje twórczą.