Moja miejscowość

Temat tygodnia: MOJA MIEJSCOWOŚĆ

Tematy dni: Mój dom; Mieszkam w mieście; Mieszkam na wsi; Bezpiecznie do przedszkola; Na ulicy.

Drodzy Rodzice,

w minionym tygodniu poznawaliśmy swoją miejscowość. Omawialiśmy różne rodzaje domów, uczyliśmy się podawać swój adres zamieszkania. Rozmawialiśmy o tym, czym różni się miasto od wsi, a w czym te miejsca są do siebie podobne, oraz o tym, jak można spędzać czas w mieście, a jak na wsi. Poznaliśmy zasady bezpiecznego przechodzenia przez ulicę. Nauczyliśmy się śpiewać Piosenkę sygnalizatora. Przeliczaliśmy wskazane elementy, określaliśmy kierunki: nad, pod, obok, za, przed, w lewo, w prawo. Uważnie słuchaliśmy odgłosów ulicy i określaliśmy, co mogło wydawać taki dźwięk.Braliśmy udział w pierwszych zajęciach na Orliku.

Dobre pomysły dla mądrych rodziców, czyli jak spędzać czas z dzieckiem.

· Rozmowa na temat miejsca zamieszkania – gdzie mieszkamy, jaki jest nasz adres zamieszkania,

· co ciekawego można robić lub zobaczyć w okolicy.

· Spacer po okolicy, zwrócenie uwagi na bezpieczne przechodzenie przez ulicę.

· Zabawa w nasłuchiwanie odgłosów i określanie, co mogło je wydawać.

· Zabawy w określanie kierunków i miejsc w przestrzeni – ćwiczenie pojęć: nad, pod, obok, za, przed,

· w lewo, w prawo.

· Czytanie książek – opowiadań i wierszy, wspólne śpiewanie piosenek.

W przyszłym tygodniu będziemy potrzebować:

· lusterka;

· tacki papierowej;