Moja miejscowość

W drugim tygodniu września grupa dzieci 5-letnich wiele czasu poświęciła na  rozmowy o naszej miejscowości Chełmża, omawiała różnice pomiędzy wsią a miastem, opisywała  domy które można tam zaobserwować jak również rozpoznawała odgłosy występujące zarówno w mieście jak i na wsi. Nasza grupa zajmowała się także omawianiem zasad bezpiecznego przechodzenia przez ulice jak i powtórzeniem określeń takich jak : w prawo , w lewo.  Opisywała także znaki drogowe oraz rozmawiała o pracy policjanta, poznając przy tym ważny numer alarmowy 112 jak i dowiedziały się w jakiej sytuacji należy z niego skorzystać. Dzieci miały także możliwość uczenia się kształtów takich jak trójkąt, kwadrat, koło, romb jak i łączenia ich z odpowiednimi znakami drogowymi. Na obrazkach 5-latki przeliczały różne elementy zaś do słów dobierały rymy.

Jak widać za dziećmi kolejny pracowity, pełen pozytywnych emocji i wiedzy tydzień.