Ty, ja , środowisko

Minął kolejny tydzień  września, w którym  grupa średniaków szczególną uwagę zwróciła na ciało ludzkie, ucząc się tym samym nazw różnych jego części wskazując  te które znajdują się po prawej oraz  po lewej stronie ciała. Wiele czasu nasi przedszkolacy  spędzili także na rozmowach o zmysłach oraz zdrowiu człowieka. Grupa dzieci 5-letnich miała także okazję dowiedzieć się jak dbać o środowisko jak i poznać pojęcia: ekologia czy ekologiczny.  Średniacy uczyli się także ważnych numerów alarmowych, takich jak :997,998,999,112 oraz opisywały czym zajmują się takie służby jak: policja, straż pożarna czy ratownik medyczny oraz sytuacje , w którym można się z nimi skontaktować. Nasze zuchy ćwiczyły także czytanie globalne, wodziły po śladzie z jednoczesną recytacja wiersza, rysowały szlaczki. Dzieci dzięki zajęciom plastycznym miały okazję poprawić sprawność palców lepiąc postać człowieka z plasteliny.