Dary Jesieni

Miniony tydzień w grupie dzieci 5-letnich minął nam na zagadnieniu darów jesieni na talerzu. Dzięki tym zajęciom przedszkolacy mieli okazję porozmawiać o zmianach zachodzących jesienią w przyrodzie , wymieniać swoje ulubione warzywa oraz owoce, wskazując te które zbierane są w Polsce. Szukały cech wspólnych oraz różnic między nimi , klasyfikując je według wybranej cechy, np. kształtu, koloru, itp. łącząc je tym samym w zbiory oraz pary. Dzieci zaznajamiały się z pracami wykonywanymi w ogrodzie i  sadzie jak i o narzędziami potrzebnymi do ich wykonania. W Słyszanych wyrazach wskazywały głoskę O, wyszukując przedmioty rozpoczynające się na tą głoskę, kreśląc także kształty literopodobne , owalne.