Jesień w parku

Tematem przewodnim kolejnego tygodnia  była „ Jesień w parku”. Realizując tenże krąg tematyczny grupa dzieci 5-letnich miała mozliwość przede wszystkim poprzez realizacje eksperymentu i obserwację przyrody zrozumieć zjawisko zmiany skupienia stanu wodu a także  rozpoznawać dźwieki związane z wodą. Podczas jesiennych spacerów dzieci zbierały dary jesieni, w celu stworzenia jesiennego kącika przyrodniczego jak również układały  z nich rytmy, tworzyc zbiory oraz przeliczały poszczególne elementy, ucząc się przy tym nazw kolejnych drzew. W minionym tygodniu 5-latki wyszukiwały w otoczeniu jak również ilustracjach przedmiotów zaczynających się głoską a, rysowały linie i kształty literopodone. Tworzyły także prace plastyczne wykorzystując różne techniki .