Jesień w lesie

Kojeny tydzień w grupie dzieci 5-letnich minął  pt.”Jesień w lesie”. Dzięki tym zajęciom przedszkolacy mieli okazję dowiedzieć się jak zwietzęta przygotowują się do zimy. Wspólnie oglądalismy albumy i książki o tematyce przyrodniczej prowadząc przy tym rozmowy o jesiennym lesie a także jego mieszkańcach. Dzieci poznały również inne typy lasów, choćby takie jak dżungla. Z różnych materiałów mogły też tworzyć makietę lasu, zaś z plasteliny lepić leśne zwierzęta. Przedszkolacy mieli także okazję rozpoznawać grzyby jadalne oraz niejadalne. W otoczeniu poszukiwały  nie tylko zmian zachodzących w przyrodzie, ale również przedmitów rozpoczynających się głoską l, sylabizowały wyrazy oraz wskazywały pierwszą i ostatnią sylabę. Posługiwały się także określeniami porządkującymi kolejność zdarzeń, a mianowicie: najpierw, potem, poźniej, na końcu. To z pewnością był kolejny tydzień pozytywnych wrażeń dla 5-latków.