Przygotowania do zimy

Minione dni upłynęły pod hasłem "Przygotowania do zimy".  Dzieci uczestniczyły w zabawach umożliwiających bezpośredni kontakt z otoczeniem przyrodniczym, prowadziły obserwacje oraz wypowiadały się na ich temat. Poznały mieszkańców lasu i ich sposoby na przygotowanie się do nadchodzącej zimy. Same również opowiadały o swoich spiżarniach, zaprawach, dżemach i kompotach. Dzieci dostrzegały i nazywały zmiany zachodzące jesienią, nazywały warzywa i owoce nadające się do robienia zapasów, segregowały je. Wykonały też pracę techniczną "Przetwory".