Jesienna muzyka

Ten listopadowy tydzień minął  grupie dzieci 5-letnich przede wszystkich  na słuchaniu  jesiennej muzyki, dźwięków deszczu i wiatru. Przedszkolacy mieli także możliwość samodzielnie grać i wystukiwać rytmy na instrumentach oraz różnych przedmiotach, dopasowywać dźwieki usłyszanych instrumentów do usłyszanych słów w wierszach, spiewać piosenki ruchem wyrażając ich treść. 5-latki poznały także  pojęcia związane z muzyką: orkiestra, dyrygent, nuty.  Rozmawiały o ciszy i o tym, czy istnieje cisza absolutna. Posługiwał się także liczebnikiem  głównym jak i porząkowym 2, układały zbiory dwuelelmentowe , dorysowywały lub skręslały określone elementy.  W otoczeniu i na ilustracjach wyszukiwały przedmioty, których nazwy rozpoczynają się głoską t. Dzieci kreśliły również po śladzie i rysowały w tunelu wzory, szlaczki i kształty literopodobne. Bawiły się figurami geometrycznymi i układały rytmy.