Planetarium

19 stycznia ,zaraz po śniadaniu , wyjachaliśmy autokarem na wycieczkę do Torunia. Oprócz spaceru ulicami pieknego miasta , atrakcją wyjazdu , była wizyta w Planetarium . Obejrzeliśmy  seans pod tytułem "Astropies Łajka". Chyba każdy z nas w dzieciństwie marzył, by zostać kosmonautą. „Astropies Łajka” to bajkowa opowieść dla najmłodszych, przedstawiająca najodważniejszego psa w historii, który jako pierwszy zobaczył Ziemię z kosmosu. Jego oczyma poznaliśmy dzień i noc, zachwycaliśmy  się tęczą i przeżywaliśmy burzę. Razem z Łajką szukaliśmy  wśród gwiazd psich konstelacji, by w końcu wziąć udział w próbach wytrzymałościowych, zdając test na kosmonautę. W Toruniu odwiedziliśmy Szopkę Bożonarodzeniową , która na wszystkich zrobiła ogromne wrażenie. Głodni , ale zadowoleni , szczęśliwie i bezpiecznie wróciliśmy do przedszkola.