Karnawał

Luty to czas balów i zabaw karnawałowych, więc dla grupy dzieci 5-letnich ostatni tydzień minął właśnie pod tym hasłem. Przedszkolacy   na podstawie opowiadania i ilustracji rozmawiali o tym, co to jest karnawał i maska. Uczyli się nowego tańca – samby, jak równieżprzygotowywali karnawałowe maski. Projektowali oraz wykonali stroje na bal.         5-latki nauczyły się śpiewać nową piosenkę „Przedszkolna samba” grając także  na marakasach i grzechotkach. W słyszanych wyrazach dzieci wskazywały głoskę n, by później  na ilustracjach wyszukiwać przedmioty, których nazwy rozpoczynają się tą głoską. W powietrzu i po śladzie rysowały kształty literopodobne. Natomiast w wyrazach rozróżniały głoskę p i b. Dzieci miały także okazję przeliczać elementy w zbiorach i porównywać ich liczebność, używając przy tym  pojęć: największy, najmniejszy. Wyklaskiwały różne rytmy do podanych słów. Natomiast podczas zabaw muzycznych i rytmicznych 5-latki poruszały się zgodnie ze słyszaną muzyką i rytmem. Doskonaliły również swoją szybkość, skoczność i celność rzutów oraz ćwiczyły aparat mowy podczas gimnastyki buzi i języka.