Wszystko rośnie

List do rodziców

Temat tygodnia: WSZYSTKO ROŚNIE

Tematy dni: Wiosenne kwiaty; Kwiaty z cebuli; W kwiaciarni; Zakładamy wiosenną hodowlę; Z wiosną dzieci rosną.

Drodzy Rodzice,

W minionym tygodniu rozmawialiśmy na temat tego, co rośnie wiosną. Poznaliśmy wiele wiosennych kwiatów. Dowiedzieliśmy się, że niektóre kwiaty wyrastają z cebulek. Omawialiśmy wygląd kwiaciarni oraz zajęcia pracujących tam osób. Zastawialiśmy się, co jest potrzebne do życia roślinom. Samodzielnie rozsadzaliśmy kwiaty. Poznaliśmy literę c, C jak cebula lub Celina. Uczyliśmy się wysłuchiwać głoskę c na początku i w środku podawanych wyrazów. Próbowaliśmy czytać wyrazy z poznanych liter: O, A, L, M, E, T, D, I, K, U, P, Y, B, N, S, G, C.

Dobre pomysły dla mądrych rodziców, czyli jak spędzać czas z dzieckiem:

• Wspólne prace przy roślinach – przesadzanie, podlewanie, obserwowanie zmian w wyglądzie roślin.
  • Wycieczka do kwiaciarni – rozmowa na temat wyglądu i zapachu poszczególnych kwiatów.
  • Zabawy w przeliczanie – dokładanie do zbioru tylu elementów, by razem było 7; odkładanie ze zbioru elementów tak, by zostało ich 7.
  • Zabawy w wysłuchiwanie poznanych głosek i w wyszukiwanie w wyrazach poznanych liter.
  • Czytanie książek – opowiadań i wierszy, wspólne śpiewanie piosenek.