Wszystko rosnie

Kolejny tydzień marca w grupie średniaków minął przede wszystkim pod znakiem obserwacji zjawisk przyrodniczych. Na podstawie różnych tekstów oraz własnych obserwacji dyskutowaliśmy o pracach wykonywanych w okresie wiosennym w domowych ogrodach jak również wiosennych kwiatach. 5-latki miały okazje zapoznać się z częściami rośliny( łodyga, korzeń, liście, kwiaty) dyskutując tym samym o znaczeniu ich funkcji. Dzieci załozyły także własną hodowlę kwiatową. Wykonywały także pracę plastyczną związaną z wiosennymi kwiatami. W otoczeniu i na ilustracjach 5-latki wyszukiwały przedmioty, których nazwy rozpoczynają się głoską c. Kreśliły także szlaczki i kształty literopodobne. Natomiast w słyszanych wyrazach rozróżniały głoski c i dz.Podczas zabaw dzieci używały poznane liczebniki porządkowe. Dzieci pełnymi zdaniami opowiadały o tym, co należy robić, by zdrowo rosnąć.