Na wsi

W ostatnim tygodniu tematem przewodnim dzieci w grupie 5-latków było życie na wsi, o zwierzęta w zagrodzie oraz  na pastwisku,  sad. Podczas zajęć dzieci miały możliwość wskazywania  owoców, które rosną na krzewach i na drzewach. Klasyfikowały zwierzęta według wybranych cech. Poznawały nazwy miejsc, w których mieszkają zwierzęta na wsi: obora, stajnia, kurnik, chlew. Miały także możliwość rozmawiać o właściwościach zdrowotnych produktów mlecznych. Podczas dyskusji używały pojęcia nabiał. W otoczeniu i na ilustracjach 5-latki wyszukiwały przedmioty, których nazwy rozpoczynają się głoską j. Kreśliły szlaczki i kształty literopodobne. Na zajęciach dzieci lepiły z plasteliny zwierzęta. Samodzielnie i wspólnie naśladowały odgłosy zwierząt mieszkających na wsi.Dzieci posługiwały się liczebnikiem głównym i porządkowym 8. Zapamiętywały kształt cyfry 8. Tworzyły zbiory ośmioelementowe.