U rolnika na wsi

Na dworze jest coraz cieplej. Wiosenna pogoda sprzyja zabawom na świeżym powietrzu. Często wychodzimy na spacery oraz korzystamy z podwórka podczas zabaw i gier ruchowych. W tym tygodniu dzieci poznały pracę rolnika, maszyny rolnicze oraz zasady życia na wsi. Utrwaliły nazwy młodych zwierząt. Rozwijały pamięć podczas gry Memory z ilustracjami wiejskich mieszkańców oraz myślenie przyczynowo - skutkowe podczas układania historyjek obrazkowych,  np. "Od jajka do kury". Podczas pracy z obrazkami "Od buraka do lizaka" dowiedziały się jak powstają słodycze. Następnie lepiliśmy różnokolorowe lizaki dla lalek z plasteliny.