Sekretne życie ptaków

W naszym przedszkolu 9 kwietnia  wszystkie przedszkolaki wzięły udział w wyjątkowych zajęciach pt. „Sekretne życie ptaków”. Na których scenografia i liczne rekwizyty oraz odgłosy natury sprawiły, że poczuliśmy się, jak w prawdziwym lesie lub łące. Poznaliśmy odpowiedzi na pytania: Dlaczego ptaki śpiewają i stroją się w kolorowe piórka?; Gdzie myją się wróble?; O co kłócą się gawrony? I  czy ptaki zabierają kanapki na drogę do Ciepłych Krajów? Dzieci zobaczyły różnorodne ptasie domostwa, mogły posłuchać pięknych śpiewów kosa czy słowika, zatańczyły jak żurawie na zlotowisku, a także mogły przebrać się w maskujący strój obserwatora ptaków i spróbować, jak to jest podglądać ptaki przez lornetkę. Na koniec naszego spotkania każde dziecko otrzymało prawdziwe ptasie pióro.