Dbamy o środowisko

Dzieci dowiedziały się jak ważne jest dbanie o środowisko, zarówno o nasze podwórko, jak i całą planetę. Następnie,  zgodnie z zasadą "myśl globalnie, działaj lokalnie", uprzątnęły okolice Bulwaru 1000-lecia. Podczas doświadczenia obserwowały różnice w czystości wody jeziornej oraz kranowej. W "burzy mózgów" zastanawiały się nad przyczynami i skutkami zanieczyszczeń wody, powietrza i ziemi. Dzieci wykonały pracę "Wiatraczki" z wykorzystaniem papierowych figur geometrycznych oraz malowały farbami. Dzieci opowiadały o swoich obowiązkach domowych. Projektowalismy układ pokoju Tupa,  ćwicząc określanie położenia przedmiotów w przestrzeni (po prawej / lewej stronie,  na, nad, pod). Dzieci poznały znaczenie pracy pracownika służb komunalnych dla środowiska społecznego i przyrodniczego  oraz dowiedziały się jak działa śmieciarka. Ćwiczyły układanie i opowiadanie historyjki obrazkowe na temat śmieci, doskonaląc określanie związków przyczynowo - skutkowych. W wolnym czasie grały w gry i zabawy doskonalące pamięć i logiczne myślenie - puzzle oraz bardzo lubiane przez dzieci "Memory" obrazkowe.