Chronimy środowisko

W minionym tygodniu 5-latki  najwięcej uwagi poświęciły ekologii i działaniom proekologicznym. Podczas zajęć dzieci rozmawiały o tym, jak dbać o środowisko, dlaczego segregowanie śmieci jest takie ważne. Zastanawiały się także , jak można wykorzystywać zużyte przedmioty, np. stare gazety, opakowania. Przy okazji dowiedziały się, skąd się bierze prąd i co robić, by go oszczędzać.5-latki miały też możliwość w otoczeniu i na ilustracjach wyszukiwać przedmioty, których nazwy rozpoczynają się głoską w. Kreśliły po śladzie i rysowały w tunelu szlaczki i kształty literopodobne. Ze starych gazet dzieci wykonywały pracę plastyczną techniką kolażu. W grupach przygotowały plakat o tym, jak szanować zieleń, a następnie rozmawiały o swoich pracach i pomysłach. Z materiałów wtórnych wykonywały Ekoludka. Wspólnie ćwiczyły segregowanie śmieci do odpowiednich pojemników jak również  szeregowały puszki od najmniejszej do największej.Posługiwały się także pojęciami  fauna i flora, a także klasyfikowały zwierzęta i rośliny według wybranej cechy.